Reviews

Ajust ja arust. Unest, teadvusest, tehisintellektist ja muustki, by Jaan Aru

erikmikkus's review

Go to review page

informative reflective medium-paced

5.0

johannajaansoo's review

Go to review page

4.0

Hea rahulik ja selge ülevaade mitmest neuroteaduse põhiküsimusest. Mulle eriliselt meeldis kasutatud allikate nimistu raamatu lõpus, mis on väga hästi lahendatud ja seetõttu kergelt navigeeritav.

roosirahnu's review

Go to review page

funny informative inspiring reflective medium-paced

5.0

seashell's review

Go to review page

funny informative medium-paced

3.5

thebookeer's review

Go to review page

5.0

Jaan Aru on väga põnev esineja ning nüüd tuleb ka välja, et väga hea kirjutaja. Raamatut oli kerge jälgida - aju ja inimmõistuse protseduurid olid lahti võetud ning minu ette arusaadavalt laiali laotatud.

Olen kuulnud teooriast, et inimene kasutab ainult ligi 5% oma aju võimekusest - sellest on ju filmegi tehtud, küll paraku ulmežanris. Aru lükkab selle teooria täiesti ümber, viidates tõsiasjale, et juba selle raamatu lugemine võtab inimese ajumahust üle 5%.

Mind kõnetas tugevalt selles raamatus veel ka rööprähklemise teema. Et olla kiire vastaja, on mu virtuaalsel töölaual enamasti lahti nii pooleliolev töö, meilboks kui ka suhtlusvõrgustiku aken. Samuti on mu telefon hääle peal olemas ja sageli veel keegi ruumis, kes mind aeg-ajalt võib kõnetada. Püüan edaspidi testida oma tähelepanuvõimet ning keskenduda ühele ülesandele korraga - Aru väitel võimaldab selline käitumisviis juba säästa energiat kasvõi tegevuste vahetamise arvelt.

Äärmiselt vajalik ja kasulik lugemine. Illustratsioonid ja autori huumor olid suurepärased. Raamat sai kiirelt läbi, seega soovitan ka neile, kes päevas ainult paar lehekülge viitsivad lugeda.
More...