A review by iefstuyvaert
Welkom thuis, chrononauten by Dirk Weber

3.0

De heerlijk nostalgische cover flitst je in een oogwenk naar het verleden.

Naar de tijd dat boeken je verbeelding op hol deden slaan, je deden dromen van andere plaatsen en tijden, je vlucht voor- én achterwaarts waren.

Vaak Nederlandse boeken waren het, die je meenamen op roemruchte kruistochten van Dik Trom tot De Kameleon, al dan niet in spijkerbroek, maar ook de Blauwe Reeks van Suske en Wiske vergezelde je naar plaatsen waar niemand zich ooit eerder waagde.

Was het naïef om die onvergetelijke sensatie opnieuw te willen beleven, dat wegzinken in een boek, dat alles om je heen vergeten?

Feit is dat Dirk Weber een zeer verdienstelijke poging doet om je onder te dompelen in de (kunst)wereld van de jaren '50 (en 1772 en 1876 en...), maar uiteindelijk is het allemaal iets te snel heen-en-weer en nog eens terug om te blijven boeien.

Soms lijkt het zelfs of er hoofdstukken tussenuit zijn gevallen. Ik heb - echt waar - af en toe de paginanummers gecontroleerd.

Uiteindelijk blijkt de fraaie cover het meest nostalgische aan het boek.