Take a photo of a barcode or cover
evazwaantje 's review for:
De namen
by Florence Knapp
challenging
dark
emotional
sad
medium-paced
Plot or Character Driven:
Character
Strong character development:
Yes
Loveable characters:
Complicated
Diverse cast of characters:
Yes
Flaws of characters a main focus:
Yes
Als ik me beter had ingelezen over waar dit boek over ging, zou ik het heel lang uitgesteld hebben om te gaan lezen. Ik begon met het luchtige idee dat het over een jongen ging en zijn verschillende levens als jij verschillende namen had gehad, dat KAN luchtig. Was het niet. In hoofdstuk 1 huilde ik al omdat zijn leven niet alleen wordt bepaald door zijn naam, maar vooral door de reactie van zijn vader daarop in de vorm van huiselijk geweld. Ik vond het concept dat je over 3 parralelle universa leest over hem met verschillende namen echt heel interessant en goed gedaan, maar de eerste hoofdstukken vielen me erg zwaar en ik overwoog te stoppen. Gelukkig heb ik dat niet gedaan, want hoewel ik het nog steeds echt niet een leuk boek vind, is het wel echt heel goed, heel mooi, heel rauw en echt. Het geeft een inkijkje in hoe verscholen huiselijk geweld kan zijn, dat weggaan bij zo'n gewelddadig iemand helaas niet tijd de beste keuze is, hoe moelijk dat ook is te geloven als je het niet zelf ervaart. Ik zou boek zeker aanraden, mits je verwacht de trigger warning aan te kunnen en klaar bent om een tragisch boek (met ook veel lichtpunten hoor) te lezen.
Nog een tip: schrijf bij elke verhaallijn ff wat feitjes op papier: welke baan, partner, overledenen, etc bij de naam horen, want daar raakte ik soms wel in verward.
Nog een tip: schrijf bij elke verhaallijn ff wat feitjes op papier: welke baan, partner, overledenen, etc bij de naam horen, want daar raakte ik soms wel in verward.
Graphic: Domestic abuse, Emotional abuse, Physical abuse
Moderate: Alcoholism, Sexual assault, Murder